Traditsiooniline Saaremaa suitsusaun

Suitsusaun on rituaal, mida nauditakse koos sõpradega. Nagu vanasti on see ka tänapäeval suurepärane viis lõõgastumiseks, päevaväsimuse mahapesemiseks ning magusasse õhturammestusse langemiseks. Suitsusaunas käiakse kokku 2-5 tundi: kadakavihaga vihtlemise vahepeal saab end värskendada Pilguse allikas, mekkida koduõlut ja suitsutatud kala, nautida sõprade meeldivat seltskonda ja imetleda loodust. Võtke lihtsalt aeg maha.Kümblustünn

Kümblustünn iseloomustab Eestlaslikku viisi nautida aastaringseid basseinimõnusid välistingimustes. Eriti mõnus on kümmelda soojas vees, nautides suvist päikeseloojangut või olles 20-kraadise pakase käes. Ideaalne on käia suitsusaunas ja pärast vaadata kümblustünnist Põhjamaist tähistaevast.

Massaaž

Massaaž on kunst, mis kätkeb endas erinevate võtete positiivset ning ravivat mõju inimese kehale. Kogenud massöör suudab pakkuda meeli rahustavat kogemust ning aitab kaasa inimese keha ja vaimu tasakaalu taastamisele.

  
 

Saarlaste uskumused ja kombed
Saunad olid eluliselt vajalikud: seal sünnitati, ravitseti, suitsutati liha, pesti elavaid ja surnuid, kogu inimese eluring oli seotud saunaga. Suvel magati lakas ja süüa tehti paargus, s.t. sauna eesruumis.